Öğrenciler için Finansal Destek

Kıbrıs Bati Üniversitesi lisans programlarında tüm aday ve mevcut öğrencilerine başarı düzeylerine göre çeşitli burslar sunmaktadır.

ÖSYM Bursları

OSYM tarafından düzenlenen Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı sonucunda, kılavuzda KBU tarafından “burslu” olduğu belirtilen bir programı tercih edip yerleşen öğrencilerimiz % 100 , % 75 ve % 50 burs olanaklarından faydalanabilmektedir.

Tercih Sırası Bursu

Kıbrıs Batı Universitesi’nin çeşitli programlarını 1. sıradan , 2. sıradan ve 3. sıradan tercih edip yerleşen öğrencilere , tercih edecekleri programa bağlı olarak % 50 ile % 10 arası tercih bursu verilir .

Detaylı bilgiye irtibat ve kayıt bürolarımızdan (Bknz. www.cwu.edu.tr) veya Aday Öğrenci Bilgi hattımızdan (03924440014) kolayca ulaşılabilir.

TSK Mensupları ve Çocukları Bursu

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde halen görevli ve emekli olan personel ve çocuklarına % 50 burs verilmektedir .

Öğretmen Çocuğu Bursu

Kayıt yaptıran ve öğretmen çocuğu olan her öğrenciye %25 burs imkânı sağlanmaktadır.

Akademik Başarı Bursları

En az iki dönem eğitim almış, dönem içinde alınması gereken derslerde ( ders yükü) başarılı olmuş ve en az 3.50 GPA (dönem ortalaması ) , 3.00 CGPA ( genel not ortalması ) elde etmiş öğrencilerimiz, başarı düzeylerine göre %75 ,% 50 ve %25 burs imkânları elde edebilmetedir.

DGS Bursu

Dikey Geçiş Sınavı ( DGS) ile ÖSYM kılavuzunda yer alan burslu programların haricinde ; çeşitli bölümlerin burs olmayan programlarına yerleşen öğrencilerine %25, diğer bazı bölümlerin burs olmayan programlarına yerleşen öğrencilerimize %50 burs verilmektedir.

Yurtkur Bursu

Kıbrıs Batı Üniversitesi’nde eğitim gören tüm öğrencilere YURTKUR tarafından burs sağlanmaktadır.Bu burstan yararlanmak isteyen öğrencilerin YURTKUR’a başvuru yapmaları gerekmektedir.