Gazimağusa Hakkında

Yaklaşık 4,500 yıllık bir yaşam sürdüğü göz önüne alındığında, Mağusa, bu özelliği ile adanın en eskiye dayanan yerleşim yeridir. Tarihi hanları, geleneksel atölyeleri, restoranları, kafeteryaları, mağazaları, 7/24 canlı hayatı ve çok daha fazlası ile Mağusa, üniversite hayatınızı unutulmaz anılar ile dolduracaktır.

Akdeniz'in tarihi ve kültür merkezinin çağdaş  sembolü olan Kıbrıs Batı Üniversitesi, 2015 yılında Mağusa'da kuruldu. Derin köklü tarihi, doğal ve kültürel zenginlikleri, Akdeniz iklimi, temiz havası, barışçıl ve güvenli ortamı sayesinde yüksek öğrenim için Türkiye'deki öğrencilerin % 70’nin tercihi olmakta ve 100 farklı ülkede en çok tercih edilen ülkeler arasında bulunmaktadır.

Kıbrıs, en az 300 günlük güneş ışığı,açık hava koşulları ve ılıman iklim özellikleriyle yaşam kolaylığını sağlayan eğitim için ideal bir ortam oluşturur. El değmemiş zengin doğal güzellikleri, eşsiz bitki örtüsü, altın kumsalları ve berrak suları ile Kıbrıs, eğitim hayatınızı eşsiz bir deneyime dönüştürmek için size eşlik etmeye hazırdır.